Čištění kanalizace a odpadůInstalatérská pohotovost Praha
Poslát poptávku

Čištění kanalizace

Pomocí profesionální techniky
již v den objednavky

+(420) 252-252-815
Čištění odpadů a kanalizace v Praze

Služby jaké provádíme

Revize odpadního a kanalizačního potrubí kamerou

Čištění odpadů

Čištění kanalizačních stoupaček

Čištění kanalizace

Kontaktujte nás

Čištění kanalizace a prevence zácp

Víme všichni, že problémy s ucpanou kanalizací mohou způsobit nepříjemné situace, a to jak v domácnostech, tak i v podnikání, například v restauracích nebo kancelářích. Čištění kanalizace je služba, kterou většina našich zákazníků využívá až v případě, že je situace akutní.

“Dobrý den, máme tu totálně ucpaný odpad.” Tuto situaci dobře známe a vždy se snažíme pomoci našim zákazníkům, sousedům a známým s čištěním kanalizace. Čištění odpadů a kanalizace je naše specializace, kterou si vážíme, i když to může pro běžného člověka působit nechutné. Jsme hrdí na naši práci a proto stále zvyšujeme naše znalosti v oblasti čištění kanalizace díky specializovaným seminářům od výrobců profesionální techniky na čištění odpadů. Investujeme do nářadí a časem nabýváme více a více zkušeností, abychom byli schopni lépe a efektivněji vyřešit každý problém s čištěním kanalizace.

Ale skoro u každého, kdo se setkal s situací ucpané kanalizace, se vynořuje otázka: jak předejít ucpání kanalizace a jaké jsou metody prevence? My vám rádi na tyto otázky poskytneme odpovědi z profesionálního pohledu

Chcete více Čištění kanalizace? Dejte víc kolen se stupněm 90

Při montáži kanalizačního potrubí, ať už jde o rekonstrukci nebo novostavbu, zapomeňte na kolena se stupněm 90. Je to jedna z nejlepších prevencí proti zbytečnému čištění kanalizace. Koleno se stupněm 90 stupňů může v určitých případech způsobit potíže z několika důvodů:

Proudění a usazování: Koleno s pravým úhlem může zpomalit proudění odpadních vod. To může vést ke hromadění nečistot a usazování sedimentů na dně potrubí. Tyto usazeniny mohou postupem času způsobit zúžení průchodu a následně zablokovat tok vody.

Zpětný tlak: Koleno se stupněm 90 stupňů může vytvářet v potrubí větší zpětný tlak, což může zpomalit průtok a zvýšit pravděpodobnost ucpání kanalizace. Zpětný tlak může také způsobit zvýšený tlak na spojích a tím zvýšit riziko úniku.

Hydraulické problémy: Při použití kolena se stupněm 90 stupňů může dojít k narušení hydrauliky potrubí, což může zvýšit riziko vzniku zácpy nebo zpětného toku odpadních vod.

Vhodnější volbou pro vnější kanalizaci jsou kolena s menším úhlem, například 45 stupňů. Tato kolena umožňují plynulejší průtok odpadních vod a snižují riziko usazování a ucpávání kanalizace.

Spad kanalizace podle normy - nic víc, nic míň Může to znít jako běžná záležitost, ale denně řešíme více než 15 případů čištění kanalizace, z nichž 20 % je způsobeno nesprávným spadem. Plánujete rekonstrukci? Zeptejte se svého instalatéra, zda má nastavený spád v souladu s normou. Pravděpodobně dostanete odpověď „Ano“, ale realita je taková, že bohužel ne každý řemeslník zná přesná pravidla a montážní normy kanalizace. Rádi vám o tom povíme, abyste byli lépe informovaní.

Normy pro spád kanalizačního potrubí, zajistí správný průtok odpadních vod a minimalizuje riziko ucpaného odpadů a následně časté a drahé čištění kanalizace. Následující informace poskytuje obecný přehled doporučených spádů pro kanalizační potrubí různých rozměrů od 110 mm do 40 mm.

Rozměr 110 mm a větší: Pro kanalizační potrubí o průměru 110 mm a větším se obvykle doporučuje minimální spád 1:100 až 1:50. To znamená, že na každých 100 až 50 cm délky kanalizačního potrubí by měl být svislý spád o 1 cm. Tento rozsah spádů je běžný pro hlavní odpadní trasy.

Rozměr 75 mm a 90 mm: Pro menší potrubí o průměru 75 mm a 90 mm se obvykle doporučuje minimální spád 1:50 až 1:30. Zde platí stejná zásada jako u větších potrubí, kde na každých 50 až 30 cm délky by měl být svislý spád o 1 cm.

Rozměr 50 mm a menší: Pro potrubí o průměru 50 mm a menším, jako jsou přívody z umyvadel nebo van, může být doporučený spád až 1:20. To znamená, že na každých 20 cm délky by měl být svislý spád o 1 cm. Při nedodržení těchto norem hrozí velmi časté ucpání odpadů a následné čištění kanalizace.

Prevence a Rady Pro Vyhnání Čištění Kanalizace: Jak Zamezit Potížím v Vašem Domově

Jasně, žiju už pěknou řádku v bytě s vodou a kanalizací, kde už před deseti lety proběhla rekonstrukce. Co bych tedy měl/a udělat, abych se vyhnul/a čištění kanalizace?

Připravili jsme pro vás několik tipů i pro tento případ:

Správné používání záchodů a umyvadel: Do kanalizačního systému by měly být vhazovány pouze biologicky odbouratelné materiály a toaletní papír. Nedávejte do záchodů věci jako jsou hygienické vložky, pleny, vaty nebo jiné nevhodné předměty. Z umyvadel a van by měly být odkládány větší kusy jídla, vlasů a jiných odpadků.

Frézování a čištění kanalizace: Frezování kanalizace je postup, při kterém se pomocí speciálního nástroje nazývaného kanalizační fréza odstraňují usazeniny, nečistoty a případně i zablokované části kanalizačního potrubí. Tento postup se často používá k odstranění ucpaní, zlepšení průtoku odpadních vod a obnově funkčnosti kanalizačního systému.Tím se obnovuje původní průměr potrubí a zlepšuje průtok odpadních vod.

Používání sítek a záchytných košů: V umyvadle, vaně a sprchovém koutu můžete používat síta nebo záchytné koše, které zachytí větší nečistoty a zabraňují jim vstupu do kanalizačního systému.

Pravidelné odklízení vlasů: Pokud máte domácí mazlíčky nebo dlouhé vlasy, pravidelně odklízejte vlasy ze sprchového koutu nebo vany, abyste minimalizovali jejich hromadění v kanalizačním systému.

Pravidelná údržba: Pravidelně čistěte odpadní kryty a síta a sífon abyste zamezili hromadění nečistot. Pokud je to potřeba, odstraňte nahromaděné zbytky.

Horká voda po mytí nádobí: Po umytí nádobí jednoduše nechte pustit horkou vodu. Teplá voda dokáže rozpustit tuky a mastnoty, které se drží na nádobí i v potrubí. Tím pádem se minimalizuje riziko usazování a ucpání kanalizace.

Profesionální čištění kanalizace

Pokud jste v situaci, kdy je vaše kanalizace zcela ucpaná, naši odborníci vám rádi pomohou 24/7. Naše společnost se specializuje na Čištění kanalizace v Praze. Jsme na to hrdí, že dokážeme pomoci našim zákazníkům již v den objednání. Naši instalatéři jsou vybaveni profesionálními stroji na čištění kanalizace a jsou připraveni kdykoliv dorazit k vám.

Kontakty

Otevírací doba:

Po-Ne: 24/7

Address:

Mánesova 1517/67120 00 Vinohrady

Kontaktní formulář